Komnata
Szungitowa

Wizyta w komnacie szungitowej fantastycznie wpływa na zdrowie człowieka. Umysł i ciało czują się coraz lepiej po każdej przebytej sesji. Odwiedzanie komnaty ma potwierdzony efekt terapeutyczny i profilaktyczny.

Redukuje zaburzenia nadciśnienia, poprawia ogólny stan ośrodkowego układu nerwowego, zmniejsza stres w organizmie. To tylko niektóre z licznych korzyści jakie można uzyskać przy spotkaniu z tym minerałem.

Doskonałe samopoczucie po sesji idealnie wpływa na harmonizację ludzkiego biopola. Również osoby z obniżoną odpornością powinny rozważyć wizytę w komnacie szungitowej, gdyż lecznicza bryła skalna przywraca naturalną kondycję osoby. Oprócz poprawienia ogólnego samopoczucia i właściwości leczniczych, pomieszczenie wyłożone szungitem zapada w pamięć pod względem wizualnym.

Relaksacyjne miejsce, które tylko pozytywnie wpływa na dobrą formę odwiedzających.

Skorzystaj
z terapii

Depresja, bezsenność czy może choroby bardziej cywilizacyjne takie jak alergia, cukrzyca są męczące i leczenie nie zawsze przynosi żądane efekty. Dlatego nie warto odkładać na później wizyty w naszej komnacie szungitowej. Daj sobie szanse i skorzystaj z niniejszej terapii.

Szungit

Niezwykłe właściwości minerału z Karelii w Rosji, zwanego szungitem, znane są od lat. Ludzie mieszkający na terenach, gdzie znajdują się złoża tego minerału od dawna wiedzą o niezwykłych właściwościach szungitu. Wiedza ludowa została potwierdzona przez naukowców z wykorzystaniem zaawansowanych technologii XX i XXI wieku. Najnowszy sprzęt umożliwił potwierdzenie zdolności szungitu do pozytywnego działania na organizm człowieka. Eksperci ustalili i potwierdzili wyjątkową cechę minerału – doskonale pochłania on promieniowanie elektromagnetyczne i niektóre innego rodzaju promieniowania, w tym fale powstające w wyniku użycia sprzętu do odbioru i retransmisji sygnałów bezprzewodowych.

Ustalenie szczegółowego składu szungitu sugeruje, że o jego właściwościach decydują specjalne substancje węglowe a zwłaszcza sferyczne cząsteczki – fulereny. Fulereny lądowe znajdowano w różnych zakątkach świata w miejscach uderzenia meteorytów. Bardzo prawdopodobne jest zatem ich pochodzenie kosmiczne.

Szczególna budowa i skład skał szungitowych nadaje materiałom szungitowym szereg niezwykłych właściwości fizycznych, chemicznych, fizykochemicznych i technologicznych. Skały te mają właściwości sorpcyjne, katalityczne i bakteriobójcze. Znajdują zastosowanie w filtrach wody pitnej i wody w basenach, katalizatorów w procesach syntezy organicznej. Na bazie skał szungitowych opracowano materiały budowlane, które łączą w sobie właściwości zwykłych materiałów budowlanych oraz wystarczająco wysoką przewodność elektryczną. Są to produkty takie jak beton, cegła, zaprawa murarska, materiały do ​​renowacji, takie jak tynki i mastyksy, farba szungitowa. Szungit wykorzystuje się w technologii grzewczej, jako surowiec w hutnictwie, w mieszankach gumowych do wytwarzania obuwia czy tkanin.

Szungit ma też zastosowanie w farmacji i medycynie. Niemal idealnie kulista struktura cząsteczki fulerenu będącej w składzie szungitu oraz jej nanometryczny rozmiar pozwalają naukowcom liczyć na to, że cząsteczki te będą w stanie stworzyć mechaniczną przeszkodę w przenikaniu wirusów do komórek zakażonego organizmu. Rozważane jest opracowanie leków przeciwnowotworowych na bazie tego minerału.

Zalety Komnaty Szungitowej

Poprawa snu i ogólnego samopoczucia

złagodzenie stresu i reakcji stresowych organizmu

zmniejszenie zaburzenia nadciśnieniowego

harmonizację pole energetycznego człowieka

poprawę stanu funkcjonalnego ośrodkowego układu nerwowego

wzrost skuteczności i jakości leczenia pacjentów kardiologicznych

zwiększenie skuteczności szczepionek profilaktycznych i terapeutycznych

stabilizację funkcji wegetatywno-naczyniowych

wzrost skuteczności leczenia osteochondrozy i choroby zwyrodnieniowej stawów

aktywację obrony immunologicznej organizmu ludzkiego

Komnata

Tymczasem coraz szerzej wykorzystywana jest zdolność minerału lub materiałów wytworzonych z szungitem do ekranowania promieniowania elektromagnetycznego. Tę właściwość wykorzystuje się w ekranowanych salach szungitowych, inaczej zwanych komnatach lub komorach szungitowych.

Ekranowana sala szungitowa to nowa metoda bez lekowej psychofizjologicznej optymalizacji parametrów homeostazy organizmu człowieka. Dzięki wytworzonej atmosferze wewnątrz pomieszczenia szungitowego organizm ludzki może samodzielnie przestawić się na walkę z chorobą, gdyż zanika konieczność opierania się szkodliwym wibracjom geopatogennym, magnetycznym, radiacyjnym i elektrycznym. Ponadto fale odbite od powierzchni szungitu mają określoną częstotliwość, która pobudza ukryte możliwości organizmu, mobilizując do niszczenia chorób na poziomie komórkowym. Szungit jest minerałem, który przeprowadza selektywną filtrację. Zwany często „Inteligentnym minerałem” zatrzymuje szkodliwe promieniowanie, wpuszczając naturalne tło samej Ziemi.

WŁAŚCIWOŚCI KOMNATY SZUNGITOWEJ

Zastosowanie szungitu do poprawy zdrowia w takich komorach opiera się na jego dwóch głównych właściwościach:

 • efekt biochemiczny  – fulereny zawarte w szungicie działają na wolne rodniki jako katalizator, „wiążąc” tę strukturę na poziomie molekularnym działając jako przeciwutleniacz.
 • efekt fizyczny – dzięki właściwościom tych samych fulerenów oddziałujących z polem elektromagnetycznym jako potężna osłona promieniowania elektromagnetycznego, smogu elektromagnetycznego. Przy chwilowym braku wpływu promieniowania elektromagnetycznego na organizm, zmobilizowane zasoby wewnętrzne dają impuls do rozwiązania innych „problemów” organizmu.

U pacjenta umieszczonego w pokoju szungitowym prawie natychmiast obserwuje się poprawę krążenia krwi w krwioobiegu, znikają nadmierne obciążenia chorego serca, przyspiesza się korzystny metabolizm, co pozytywnie wpływa na regenerację nerek i tkanek wątroby. Sesje terapeutyczne w komorach szungitowych wpływają na:

 • poprawę snu i ogólnego samopoczucia
 • złagodzenie stresu i reakcji stresowych organizmu
 • zmniejszenie zaburzenia nadciśnieniowego
 • harmonizację pole energetycznego człowieka
 • poprawę stanu funkcjonalnego ośrodkowego układu nerwowego
 • wzrost skuteczności i jakości leczenia pacjentów kardiologicznych
 • zwiększenie skuteczności szczepionek profilaktycznych i terapeutycznych
 • stabilizację funkcji wegetatywno-naczyniowych 
 • wzrost skuteczności leczenia osteochondrozy i choroby zwyrodnieniowej stawów
 • aktywację obrony immunologicznej organizmu ludzkiego

Lista chorób, na które pozytywnie wpływają sesje z komorach szungitowych właściwie jest nieograniczona. Miedzy innymi są to:

 • choroba niedokrwienna serca
 • dusznica wysiłkowa
 • nadciśnienie
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli
 • astma oskrzelowa
 • wrzody układu pokarmowego
 • cukrzyca
 • autoimmunologiczne zapalenie tarczycy
 • stany po zatruciu ostrym
 • nerwice i depresje.

Sala szungitowa ma niewątpliwą zaletę w osiąganiu ogólnej terapeutycznej poprawy stanu pacjentów odbywających tam sesje, rekonwalescencji po operacjach, zawodach i treningach, po urazach i stanach popromiennych. Zwiększona zostaje efektywność przyjmowanych medykamentów w różnych stanów chorobowych, następuje skrócenie czasu pobytu w szpitalu i skrócenie rehabilitacji.

Powietrze w pomieszczeniu szungitowym jest czyste i wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych, gronkowców, paciorkowców i innych drobnoustrojów. Sesje w Sali szungitowej można bezpiecznie łączyć z innymi terapiami jak i przyjmowanymi lekami takimi jak beta-blokery, leki hipotensyjne, psychotropowe.

Ekrany szungitowe są niezawodne i trwałe. Nie podlegają korozji chemicznej, atakom biologicznym, wibracjom mechanicznym i wysokim temperaturom. Takie ekrany znalazły zastosowanie do budowy komnat szungitowych w sanatoriach, szpitalach, jak i kompleksach spa.

Oferta

Proponujemy Państwu odwiedziny w naszej komnacie szungitowej, która doskonale wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Wspomaga proces zdrowienia osób uczęszczających na sesje, jak również wyraźnie odczuwalny jest spokój, relaks i wyciszenie. Wizyty kierowane są praktycznie do każdego, gdyż pacjenci nie tylko przewlekle chorzy chętnie korzystają z naszej komnaty szungitowej. Przy chronicznym zmęczeniu, bezsenności, urazach sportowych odwiedzający zdecydowanie zgłaszają poprawę po kilku – kilkunastu sesjach. Również osoby z cukrzycą, nadciśnieniem krwi czy alergiami po każdej sesji odczuwają wyraźną ulgę w chorobie. Wizyty w naszej komnacie polecane są również osobom, które są w rekonwalescencji po operacjach, bądź z kontuzjami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania i przekonania się na swojej własnej osobie, że szungit jest minerałem leczniczym i poprawiającym zdrowie.

Odwiedź nas

Producent Komór Normobarycznych